Степанов розповів, чому китайська вакцина від коронавірусу з'явиться в Україні першою

Вакцина від коронавірусу китайського виробництва з'явиться в Україні першою - раніше, ніж європейські та американські аналоги. Глава МОЗ Максим Степанов пояснив, чому саме препарат із Китаю потрапить до нас першим.

Степанов розповів, чому китайська вакцина від коронавірусу з'явиться в Україні першою - today.ua

Першою потрапить в Україну вакцина виробництва китайської компанії Sinovac. Це аж ніяк не означає, що вона гірше ніж західні аналоги. Просто саме Китай першим погодився продати вакцину для нашої країни.

Україна веде переговори щодо закупівлі вакцини від коронавірусу ще починаючи з травня 2020 року - з тих пір, як з'явилися перші повідомлення про те, що в ряді країн проходить друга і третя стадія випробування вакцини.

Однак багато країн мають намір у першу чергу повністю задовольнити попит на матеріал для щеплення у своїй державі. Зокрема, в США Трамп ще кілька місяців тому оголосив, що США не продаватимуть вакцину, поки не прищеплять усіх своїх громадян. Степанов розповів, чому китайська вакцина від коронавірусу з'явиться в Україні першою Китай же виявився найбільш поступливим (якщо не брати до уваги Росію, яка готова була навіть відкрити в Україні лінію з виробництва свого "Супутника"). Тому саме з Китаєм вже з вересня почалися предметні переговори щодо закупівлі вакцини.

"Саме з компанією Sinovac ми уклали перший контракт на поставку вакцини", - пояснив Максим Степанов.

При цьому він розповів, що Україна не припиняє переговорів і з іншими країнами, що мають вже розроблені і дозволені до виробництва вакцини від коронавірусу.

Нагадаємо, у Фінляндії з початку 2021 почали активно прищеплювати медичних працівників. В одного вакцина від коронавірусу дала побічний ефект. Однак, за словами представника фінського МОЗ, має бути, як мінімум, п'ять випадків "побочки", щоб говорити про те, що причиною цього стала вакцинація.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel