Степанов налякав українців розгулом коронавірусу: лікарі лікуватимуть лише тих, у кого більше шансів вижити

Глава МОЗ Максим Степанов налякав співгромадян найгіршим сценарієм розвитку епідемії коронавірусу. Він може настати, коли в країні розвиток епідемії досягне четвертого рівня. На кожному рівні епідемії Степанов зупинився окремо, виступаючи з доповіддю у Верховній Раді.

Степанов налякав українців розгулом коронавірусу: лікарі лікуватимуть лише тих, у кого більше шансів вижити - today.ua

Зараз, каже глава МОЗ, Україна з її щоденними 5-7 тисячами хворих поки знаходиться на першому рівні епідемії. З таким навантаженням медицина поки справляється. Хоча лікарі вже працюють на межі.

При другому рівні статистика захворюваності зростає до 8 -10 тисяч на день. При такому рівні вже доведеться розгортати додаткові госпіталі і залучати до роботи лікарів-не інфекціоністів.

Степанов налякав українців розгулом коронавірусу: лікарі лікуватимуть лише тих, у кого більше шансів вижити Третій рівень - це коли кількість хворих становить 11-15 тисяч на добу. При цьому наповненість ліжок в лікарнях становить від 85% і вище. При такому рівні доведеться запроваджувати жорсткий карантин і розгортати польові госпіталі для допомоги хворим.

Однак найстрашніший - це четвертий рівень, коли щодня кількість хворих зростатиме на 20 і більше тисяч. Тут вже медицина ніяк не зможе впоратися з такою кількістю хворих, і лікарям доведеться вдаватися до медичного сортування. Іншими словами - лікувати в першу чергу тих, у кого більше шансів вижити. Іншим будуть лише давати консультації по лікуванню, а далі - як вирішить доля.

Звичайно, всі хочуть, щоб країна так і залишилася на першому рівні. Однак сьогодні є передумови до зростання чисельності захворювань. Недаремно президент збирав у себе представників всіх релігійних конфесій з проханням допомогти зупинити поширення коронавірусу. Володимир Зеленський просив духовних лідерів утриматися від масових молебнів у храмах і проводити богослужіння онлайн. Він також просить нагадувати віруючим про дотримання карантинних норм.