Санлікар Ляшко назвав вартість однієї дози вакцини від коронавірусу для українців

Головний санлікар України Віктор Ляшко розповів в ефірі одного з телеканалів, скільки коштуватиме вакцина від коронавірусу для українців.

Санлікар Ляшко назвав вартість однієї дози вакцини від коронавірусу для українців - today.ua

З'ясувалося, що вартість однієї дози становитиме близько 7 доларів. У перерахунку на гривні це близько 198 гривень. За нинішнім курсом, природно, адже поки вакцина з'явиться у нас, то й долар може мати іншу ціну.

При цьому для повноцінної вакцинації потрібно зробити два щеплення, тобто ця сума автоматично подвоюється і становитиме вже 14 доларів (зараз це приблизно 400 гривень).

Санлікар Ляшко назвав вартість однієї дози вакцини від коронавірусу для українців

А якщо врахувати, що деякі вчені вже сьогодні говорять, що гарантованого імунітету від вакцини вистачатиме на півроку-ні більше, то підтримка імунітету в сім'ї з чотирьох осіб може перетворитися в доволі затратне задоволення.

Тим часом, раніше в Міністерстві охорони здоров'я заявили, що близько 20% українців можуть отримати вакцину взагалі безкоштовно в рамках міжнародної програми COVAX . Так, за цією програмою нашій країні нібито припадає 8 мільйонів доз вакцини. Хоча, якщо врахувати, що їх потрібно по дві, то вийде 4 мільйони осіб (невже населення України становить лише 20 млн?!, - авт.).

Ще 2,6 мільярда гривень для закупівлі вакцин наш уряд має намір виділити з бюджету. І все ж, здебільшого українцям доведеться купувати вакцину за свої гроші.

Втім, є надія, що коли сформується колективний імунітет, необхідність в вакцинації взагалі відпаде.