З нового року сімейних лікарів штрафуватимуть: дізнайтеся, за що доктора можуть позбавити частини зарплати

МОЗ придумав, як карати недбайливих сімейних лікарів, які не виявляють належної турботи про здоров'я своїх пацієнтів. Їх штрафуватимуть. Про це розповів в інтерв'ю radiosvoboda міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

З нового року сімейних лікарів штрафуватимуть: дізнайтеся, за що доктора можуть позбавити частини зарплати - today.ua

Сьогодні іншого матеріального стимулювання сімейних лікарів, крім оплати за кількість пацієнтів, які уклали з ними договори, не передбачено. А тим часом, ні для кого не секрет, що не всі сімейні лікарі сумлінно ставляться до своїх обов'язків. Багато хто вважає, що якщо вже пацієнти уклали з ним договір, то вони "довічно" черпатимуть гроші з цього джерела. Проте в Україні для того й запровадили інститут сімейних лікарів, щоби наблизити первинну медичну допомогу до кожної людини.

З нового року сімейних лікарів штрафуватимуть: дізнайтеся, за що доктора можуть позбавити частини зарплатиТому тепер, крім кількості пацієнтів, що, як відомо, впливає на розмір зарплати лікаря, ще братимуть до уваги і якість його роботи. Звичайно, такий показник важко піддається визначенню "на око", але все ж є загальні критерії.

"Це охоплення імунізацією, це щеплення, які вони повинні контролювати, проводити тим пацієнтам, з якими вони уклали договір. Це та ж робота з ковіднимі хворими", - перерахував міністр.

Поки таке стимулювання зі знаком мінус не передбачено. Однак уже з нового року для недбайливих лікарів будуть вводити понижуючий коефіцієнт. Наскільки він реально знизить зарплату медика, або, можливо, буде грати лише роль морального фактора, поки невідомо.

Нагадаємо, звітуючи сьогодні у парламенті про роботу з коронавірусними хворими, Максим Степанов попередив: коронавірус захоплює в Україні усе більше людей. Поки говорити про закінчення епідемії не доводиться. Тим самим, він частково підтвердив слух, що долетів з Офісу президента. Нібито там розглядають питання повторної відправки учнів шкіл на дистанційне навчання.

ДЖЕРЕЛОradiosvoboda