Більшість дітей шкільного і дитсадівського віку розпочали навчальний рік традиційно - у закладах освіти. І таке тісне спілкування не забарилося позначитися. Дедалі частіше то тут, то там в дитячих колективах фіксують спалахи коронавірусу. Причому все це відбувається, незважаючи на дотримання карантинних заходів. Що тут не так - розповів в інтерв'ю виданню Obozrevatel лікар-епідеміолог Андрій Александрін.
Використання масок, антисептиків, дотримання соціальної дистанції - усе це приречене на провал, якщо в приміщеннях, де займаються діти, відсутнє головне, каже лікар. Йдеться про якісний повітрообмін. Адже COVID-19, який поширюється повітряно-крапельним шляхом, найбільш небезпечний у закритих приміщеннях, з обмеженим припливом свіжого повітря.
"Це, перш за все, наші соціально значущі об'єкти - дитячі садки, школи, лікувальні установи. Ніде в них немає елементарної, якісно працюючої, ефективної, припливно-витяжної механічної вентиляції", - акцентує увагу доктор Александрін.
Популярні зараз
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників
Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal
Поки всюди не буде встановлений жорсткий контроль за кратністю повітрообміну, а також за температурою і вологістю повітря в приміщенні, всі інші засоби захисту будуть малоефективні, переконаний епідеміолог.
"Всі ці виділення мільярдів гривень, закупівлі засобів індивідуального захисту будуть просто йти в нікуди", - говорить лікар.
Нагадаємо, президент Зеленський звинуватив у стрімкому зростанні статистики захворюваності на коронавірус владу на місцях . Якщо влада в період адаптивного карантину влаштовує в містах масові заходи і стверджує, що нічого небезпечного в цьому немає, то й дивуватися немає чому, вважає гарант.