Молодість і здоров'я, на жаль, категорії недовговічні. В юності вони здаються безлімітними, але проходить час, і виявляється, що слідом за одним дуже швидко минає й інше. Звичайно, чимало залежить від генетики, способу життя і харчування. Продукти, які входять у наш щоденний раціон, також можуть бути як каталізаторами процесу старіння, так і його сповільнювачами. Лікар-дієтолог і засновниця школи здоров'я доктора Толстікова поділилася знаннями щодо продуктів, які запобігають процесам старіння.
"Найголовніше завдання в підтримці свого стану здоров'я і уповільнення старіння в тому числі - це дисципліна. Тобто хоча б 80% з того, що ви робите, має бути корисно для організму", - говорить Катерина Толстікова.
Що стосується конкретних продуктів, що уповільнюють процеси старіння, то діетолоог радить побільше вживати в їжу яскраво забарвлених овочів і фруктів. Саме яскраве кольорове забарвлення говорить про те, що такий фрукт або овоч містить багато антоціанів і антиоксидантів, які допомагають зберегти як зовнішню молодість, так і здоров'я організму в цілому. Так, червоні овочі і фрукти містять лікопін, помаранчеві - бета-каротин. І чим більше ми їх "припасемо" в організмі, тим вище ймовірність зберегти молодість і здоров'я надовго. При цьому варто пам'ятати, що при тепловій обробці продуктів рослинного походження в них руйнуються багато цінних речовин. Тому краще все, що можна спожити сирим, постаратися вжити без термообробки. І ще, при заготівлі на зиму різні ягоди та овочі краще зберігати замороженими, ніж закатаними в консерви.
Однак при цьому слід пам'ятати, що зерна правильного харчування проростають лише тоді, коли лягають в грунт правильного способу життя. А він передбачає відсутність будь-яких зловживань, правильно обраний режим дня і харчування, вживання достатньої кількості чистої води і здоровий сон, підкреслила Катерина Толстікова.
Популярні зараз
У 2025 році 88% українських компаній планують збільшити зарплати працівникам
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
Нагадаємо, вчені також не перестають нагадувати про корисні властивості квашеної капусти, яких виявляють усе більше. Виявляється, цей доступний продукт здатний знижувати активність ферменту ACE2, який сприяє проникненню коронавірусу в організм. Французький професор-медик Жан Буске каже, що капуста має бути присутня в щотижневому меню хоча б чотири рази в тиждень. Причому обов'язково, хоч один раз вона має бути квашеною.