Втрата нюху при коронавірусі може виявитися небезпечнішою, ніж припускають, - Комаровський

Автор: Марченко Любов

Доктор Євген Комаровський розповів на своєму YouTube-каналі про небезпеку втрати нюху при коронавірусі. Один із головних і найчастіших симптомів COVID-19 може таїти в собі більшу небезпеку, ніж це здається на перший погляд, говорить лікар.

Втрата нюху при коронавірусі може виявитися небезпечнішою, ніж припускають, - Комаровський - today.ua

Можна виділити дві ситуації, коли відсутність нюху стає для людини фактором смертельного ризику, розповів Євген Комаровський.

У першому випадку, людина може не розпізнати зіпсований продукт. Адже ми часом не звітуємо собі, яку важливу роль відіграє нюх у нашому повсякденному житті. Розгорнувши пакет із продуктом, ми відразу відчуваємо його запах і можемо визначити, свіжий він чи ні. Без нюху є небезпека нарватися на зіпсований продукт і заробити, в ліпшому випадку, кишковий розлад, в гіршому - більш серйозні проблеми зі здоров'ям. Тому Комаровський радить при купівлі товару в магазині уважно вивчити дату його упаковки.

Другий випадок - ще більш небезпечний для життя. Людина без нюху може не відчути запах витоку газу і гару. У такій ситуації і до летального результату недалеко. Тому, переконаний лікар, в кожному приміщенні, де є газові прилади, повинні бути встановлені датчики диму і газу.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Графіки не лише для світла: в українському місті воду даватимуть по годинам

"Будь ласка, зверніть на це увагу, це може купі народу врятувати життя", - закликав співгромадян лікар.

Втрата нюху при коронавірусі може виявитися небезпечнішою, ніж припускають, - Комаровський При цьому доктор Комаровський відзначив, що втрата нюху при коронавірус - тимчасовий симптом. Після хвороби нюх, як правило, відновлюється.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Він також застеріг від того, щоб списувати всі випадки втрати нюху на респіраторні інфекції. Цей симптом спостерігається і при інших захворюваннях. Зокрема, при пухлинах, травмах і запальних процесах. Тому, якщо до втрати нюху домішується ще якийсь тривожний симптом, то не зайвим буде відвідати лікаря і, можливо, зробити томографію головного мозку.

Нагадаємо, колега Євгенія Комаровського, екс-глава МОЗ Уляна Супрун розповіла, як можна швидше відновити нюх після коронавируса. Потрібно тренувати нюх за допомогою хімічних сполук, що володіють гострим запахом.