Today.ua

Популярна новорічна закуска може бути небезпечною: експерт розповів, як обрати м'ясну нарізку з найменшим ризиком

Новорічна закуска, без якої, мабуть, не обійдеться жодне застілля, може виявитися небезпечною. Йдеться про м'ясну нарізку. Які небезпеки вона в собі приховує для нашого здоров'я і нашого гаманця, розповів в ефірі телеканалу "Украіна24" директор Інституту споживчих експертиз Юрій Чорнобривець.

Новорічний стіл традиційно для українців - один із найбагатших у році. І навіть ті, хто цілий рік воліює економити, на Новий рік і Різдво не скупляться, накриваючи щедрий стіл. Однак не всі новорічні закуски, які на ньому опиняться, можуть бути безпечні для нашого здоров'я. Зокрема, м'ясна нарізка.

М'ясна нарізка не належить до тих продуктів, які більшість українців вживає щодня. У першу чергу - з економічних причин. Тому товар нерідко залежується, а під новий рік з'являється шанс його продати. До новорічних свят, розраховуючи на ажіотажний попит, торговці мають намір "сплавити" покупцям якомога більше продуктів. В тому числі, і залежалих.

"Є проблема з цим. Чесно кажучи, я сам негативно ставлюся до нарізок, обов'язково дивлюся на маркування, терміни зберігання і намагаюся купувати більш цілісним шматком, там ризику менше", - говорить Юрій Чорнобривець.

Отже, популярна новорічна закуска зі смачного атрибута святкового столу може перетворитися у велику проблему для здоров'я. У ліпшому випадку, обійдеться діареєю, а в гіршому - можна потрапити в інфекційне відділення.

Гаманець теж може зазнати чималих збитків

Крім того, перед святами продавці традиційно піднімають ціни на свою продукцію. Тому вартість новорічних закусок обійдеться, як мінімум, на 10% дорожче, ніж у звичайний, не святковий, час. І це - найменша з націнок. Деякі магазини, особливо невеликі, піднімають ціну на продукти до новорічного столу на 20-30%, прагнучи компенсувати виручку, яку недоотримали протягом року.

Тому експерт радить дуже ретельно обирати новорічні закуски. Краще купувати їх у великих супермаркетах. Там ймовірність нарватися на несвіжий товар все ж менша. І не закуповувати про запас. Як показує багаторічний досвід, маса не з'їдених продуктів через кілька днів після Нового року опиняється в сміттєвих баках. Не переоцінюйте місткість свого шлунка, навіть коли йдеться про делікатеси.

Нагадаємо, фахівці також попереджають про небезпеки, які таїть в собі червона ікра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ