Полівітаміни не приносять ніякої користі здоров'ю, але як плацебо вони помічні

Полівітаміни не приносять абсолютно ніякої відчутної користі здоров'ю. Однак для самопочуття вони помічні. До такого, несподіваного, висновку прийшли вчені з Гарвардського університету, розповідає The Telegraph.

Полівітаміни не приносять ніякої користі здоров'ю, але як плацебо вони помічні - today.ua

Для того, щоби дійти такого висновку, вони опитали і потім обстежили 21,6 тисячі людей. Від учасників дослідження вимагалося дати відповіді на два питання: чи приймають він БАДи, і як вони можуть самі оцінити стан свого здоров'я.

З'ясувалося, що приблизно п'ята частина опитаних регулярно вживає БАДи. Причому, люди, які їх вживають, оцінили стан свого здоров'я приблизно на 30% краще ніж ті, хто не вживає полівітамінів.

Полівітаміни не приносять ніякої користі здоров'ю, але як плацебо вони помічні Після цього учасників опитування піддали ретельній діагностиці, яка включала всілякі аналізи. З'ясувалося, що об'єктивно стан здоров'я тих, хто вживає БАДи, і тих, хто їх ніколи не приймав, нічим не відрізняються. Однак, і в цьому головний феномен таких препаратів, люди, які їх вживають, почуваються на 30% краще, ніж ті, хто не мав з ними справи. Тобто, можна сказати, що різноманітні біодобавки та полівітаміни прекрасно справляються з роллю плацебо.

Нагадаємо, медики розповіли про користь щоденного вживання сирої цибулі. Цей овоч у сирому вигляді може запобігти багатьом хворобам. До того ж він нормалізує роботу нервової і гормональної системи. Однак зловживати сирою цибулею теж не варто. Досить ста грамів цього овоча в день, щоби почуватися здоровим.

ДЖЕРЕЛОtelegraph