Осінь настала - коронавірус житиме довше: вчені розповіли, в яку пору року він більш живучий

З наступом осінньої прохолодної і вологої погоди коронавірус стає більш живучим. Таким невтішним спостереженням поділилися вчені з Канзаського університету, які експериментували з вірусом у різних кліматичних середовищах.

Осінь настала - коронавірус житиме довше: вчені розповіли, в яку пору року він більш живучий - today.ua

Вони досліджували життєздатність підступного збудника в температурних умовах, максимально наближених до осінніх, весняних і літніх кліматичних умов. Для цього живу культуру вірусу наносили на різні поверхні та розміщували в герметичних камерах, де підтримувалися температурні умови і вологість, характерні для тієї чи іншої пори року.

Так, зокрема, вдалося з'ясувати, що в сухому і спекотному літньому кліматі вірус гине за 2-5 годин. А ось у прохолодному і вологому осінньому повітрі підступна хвороба може жити і процвітати від 17 до 30 годин.

Осінь настала - коронавірус житиме довше: вчені розповіли, в яку пору року він більш живучий При цьому на різних поверхнях він живе різний час. Вчені використовували для своїх експериментів медичні рукавички і маски, бетон, картон, скло, сталь і пластик. Так ось, виявилося, що в осінніх умовах вірус жив на деяких поверхнях до 160 годин і навіть більше. Найменше йому підходили для проживання тканини і бетон. А найкомфортніше він відчувався на картоні і пластиці.

Нагадаємо, наші заповзятливі співгромадяни вже налагодили бізнес на довідках про відсутність коронавірусу. Щоб не робити тести і не чекати довго на їхні результати, багато українців просто купують довідку про те, що вони здорові. Вартість такого липового документа стартує від 150 гривень і може становити до півтори тисячі.

ДЖЕРЕЛОglavred.info