Новий тип коровірусу з Великобританії: вірус-мутант може загрожувати людству

Днями у Великобританії офіційно заявили: коронавірус мутував у новий штам, що отримав класифікацію N501Y. Він має підвищену швидкість поширення. Цей мутант може виявитися заразнішим за "материнський" вірус на 70%, повідомляють світові ЗМІ.

Новий тип коровірусу з Великобританії: вірус-мутант може загрожувати людству - today.ua

Ця нова мутація коронавірусу була зафіксована в Британії ще 20 вересня цього року, проте медики відразу не змогли оцінити небезпеку нового штаму. І лиш тепер вони вже впевнено можуть сказати: N501Y поширюється набагато швидше, ніж усі, відомі до нього, штами COVID-19.

А їх на сьогодні налічується вже 73. Однак досі усі вони відрізнялися один від одного незначними мутаціями, на відміну від "британця", який виявився досить далеко віддаленим від своїх побратимів.

Як з'ясувалося, британський мутант коронавірусу відрізняється особливою будовою зовнішньої оболонки, що дозволяє йому більш ефективно проникати в клітини епітелію. Особливо вразливою стає для нього слизова оболонка носа, що й викликає його підвищену заразність.

Правда учені поки не можуть сказати, чи може ця мутація коронавірусу викликати підвищену летальність. Однак уже те, що вона поширюється набагато швидше, дозволяє припустити, що відповідно, і смертність від цієї форми буде пропорційно вища. Новий тип коровірусу з Великобританії: вірус-мутант може загрожувати людству Проте найголовніша небезпека нового виду коронавірусу навіть не в цьому, а в тому, що вчені не можуть поручитися, чи будуть ефективні проти нього розроблені вакцини. Можливо, через велику кількість мутацій в N501Y, всі наявні у світі вакцини виявляться проти нього безсилими. Тоді, в кращому випадку, боротьба людства з коронавірусом може розтягнутися на роки. А в гіршому - людство, як вид, зазнає фіаско в боротьбі з цією недугою.

Загалом, Європа, та й не тільки вона, вже неабияк налякана звістками, які надходять із Великобританії. Держави європейського континенту, одна за одною, закривають свої кордони для в'їзду британців. Авіасполучення з Туманним Альбіоном вже припинили Нідерланди, Італія та Австрія. На черзі - Франція і Німеччина, які мають намір закрити з Англією не тільки повітряне сполучення, а й залізничне - через тунель під Ла-Маншем.

У самій же Великобританії, де ще кілька днів тому хотіли до Різдва послабити карантинні заходи, тепер їх, навпаки, терміново посилюють.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Великобританії виступив зі зверненням до народу із проханням поставитися до нових обмежень дуже серйозно. Він закликав громадян святкувати Різдво в тісному сімейному колі і перенести більш грандіозні плани на наступний рік.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel