Медики розповіли, як можна знизити артеріальний тиск без ліків: зуміє не кожний

Домогтися стійкого зниження артеріального тиску можна без застосування медичних препаратів - лише за допомогою фізичних вправ на розтяжку.

Медики розповіли, як можна знизити артеріальний тиск без ліків: зуміє не кожний - today.ua

Вчені, що займаються проблемами гіпертонії, прийшли до висновку, що медичні препарати лише маскують проблему, однак не усувають її. При цьому за допомогою певних фізичних вправ можна досягти стійкого зниження артеріального тиску. Свої висновки вони опублікували у виданні Journal of Physical Activity and Health.

Таким рятівним засобом від підвищеного артеріального тиску є вправи на розтяжку. Виявляється, розтяжка більш ефективна в профілактиці гіпертонії, ніж ходьба або навіть біг.

Канадські фахівці з університету Саскачевану пояснили, які процеси відбуваються в людському тілі під час виконання вправ на розтяжку. Розтягуючи м'язи, людина мимоволі розтягує і кровоносні судини, які їх живлять, в тому числі й великі артерії. Під впливом цих вправ вони стають більш еластичними.

Медики розповіли, як можна знизити артеріальний тиск без ліків: зуміє не кожний

"Якщо ви зменшите жорсткість артерій, опір кровотоку знизиться, а отже - не буде підвищуватися артеріальний тиск", - пише видання.

Звичайно, такі заходи щодо зниження артеріального тиску - не "одноразова акція", а постійна праця над своїм тілом. І, звичайно ж, обмежуватися тільки розтяжкою фахівці не радять. Тілу потрібна регулярна фізична активність у вигляді ходьби, бігу, плавання, катання на велосипеді.

Усе це в комплексі дозволить довго підтримувати організм у здоровому стані і довго не знати, що таке підвищений артеріальний тиск. Та якщо навіть у вас вже виникали з цим проблеми, то профілактика все одно зайвою не буде.

Нагадаємо, лікарі також рекомендують, як можна швидко знизити артеріальний тиск, якщо під рукою не виявилося ліків.

ДЖЕРЕЛОferra.ru