Мед: як правильно його вибрати і які небезпеки може таїти улюблений продукт

Автор: Марченко Любов

Мед - здавалося б, користь цього продукту беззаперечна. Цей натуральний продукт може замінити багато ліків, а якщо й не замінити, то, принаймні, доповнити лікування, зробивши його приємним і більш ефективним. Однак при всій беззаперечній користі меду, він може бути і шкідливим організму. Телеканал ukraina24 розбирався, що потрібно знати і на що звертати увагу при купівлі цього продукту.

Мед: як правильно його вибрати і які небезпеки може таїти улюблений продукт - today.ua

Хімічний склад меду чітко регламентований нормативними актами, яким він повинен відповідати. Хоча іноді в цьому продукті можна виявити таку гримучу суміш, що краще обійти його стороною.

Тут можуть бути і важкі метали, і канцерогени, і антибіотики. Природно, що ніхто з пасічників не підмішує це в свій продукт спеціально. Усе це, як правило, вже міститься в продукті, принесеному бджолою.

Мед: як правильно його вибрати і які небезпеки може таїти улюблений продукт Тому краще його не купувати на стихійних ринках, а лише в організованих місцях торгівлі, де є більше гарантії, що мед перевірений лабораторією, і не становить небезпеки для організму.

Популярні зараз

Рада підтримала автоматизований арешт депозитів боржників

Раніше Бундесверу: Україна отримала німецькі армійські машини Caracal

Деякі українки отримають $1000 на розвиток бізнесу

Українські АЗС збільшили ціни на автогаз

Дуже було б непогано знати, де розташована пасіка, і чи немає там поблизу шкідливих підприємств. Адже разом із нектаром, зібраним з квітів, які ростуть поблизу такого виробництва, бджола заковтує і масу важких металів, канцерогенів та інших шкідливих речовин.

Крім того, якщо незадовго до збору меду бджіл лікували антибіотиками (а вони хворіють так само, як і ми), то й мед також буде з цим антибіотиком. Це, в кращому випадку, може викликати у людини, яка його споживає, несприйнятливість до якоїсь групи антибіотиків, в гіршому - спровокувати якусь хворобу.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Відверто налякала оприлюдненою інформацією керівник громадської організації "Громадський контроль захисту прав споживачів" Владислава Миронова. З 29 зразків меду, взятих їхньою організацією для перевірки у торговельній мережі, пройшли тестування тільки два зразка. Тобто, тільки 8% меду, який продається на ринку, відповідав державним нормам. І це йдеться про українські нормативи, бо в Євросоюзі вимоги ще жорсткіше, каже Владислава Миронова.

Нагадаємо, мед є важливим інгредієнтом багатьох кондитерських виробів. Навряд чи знайдеться багато людей, які не любили би поласувати смачнючим медовиком. Правда, не всі собі це дозволяють, боячись набрати зайві кілограми. Але ж якщо дуже хочеться, то деколи можна. Тим більше, що у нас на сайті є великий вибір рецептів медовиків.

Головне