Людей “з вулиці“ не тестуватимуть безкоштовно на коронавірус в жодних лабораторіях, - Степанов

Людей "з вулиці", які вирішили здати тест на ковід за власною ініціативою, ніхто і ні в якій лабораторії не буде безкоштовно тестувати. Про це розповів глава МОЗ Максим Степанов на сьогоднішньому ранковому брифінгу.

Людей “з вулиці“ не тестуватимуть безкоштовно на коронавірус в жодних лабораторіях, - Степанов - today.ua

Вчора Кабмін виділив 100 мільйонів гривень, які підуть приватним лабораторіям на те, щоб вони могли робити не тільки платні тести на коронавірус. Таким чином, МОЗ вирішило трохи розвантажити державні лабораторії, які вже не можуть впоратися з величезним потоком матеріалу, надісланого на аналіз.

Тобто фактично приватні лабораторії не будуть робити ці тести безкоштовно. Просто їх не фінансуватимуть ті люди, яким роблять ці тести, а за них заплатить держава. Однак це не означає, що тепер будь-яка людина, яка запідозрила у себе ковід, може прийти в таку лабораторію і безкоштовно здати тест - аж ніяк.

Людей “з вулиці“ не тестуватимуть безкоштовно на коронавірус в жодних лабораторіях, - Степанов

"Це не означає, що зараз приватна лабораторія почне робити для людей з вулиць ці тести. Ми це просто не будемо в змозі проконтролювати, тому що приватним лабораторіям будемо платити кошти", - підкреслив Степанов.

Ці тести будуть безкоштовними лише для тих людей, в яких мобільна бригада взяла мазок і відправила його на дослідження - або в державну лабораторію, або в приватну. Тобто, вони будуть проводитися безкоштовно лише тим людям, в яких є медичні показання до тестування.

Всі решта, хто хоче здати аналіз, щоби переконатися в тому, що в нього немає коронавірусу, зможуть це зробити за гроші.

Нагадаємо, глава МОЗ також записав відеозвернення до співгромадян, в якому попереджає про катастрофічне зростання кількості хворих на коронавірус, і просить громадян дотримуватися карантинних обмежень, аби хоч трохи полегшити роботу медикам.