Коронавірус здатний проникати в мозок людини: вчені поділилися спостереженнями за COVID-19

Автор: Марченко Любов

Учені встановили, що коронавірус здатний проникати в мозок людини. До такого висновку дійшли фахівці Університетської клинки Гамбург-Еппендорф, дослідивши тіла 43 померлих від COVID-19 у віці від 51 до 94 років. У 53% відсотків померлих коронавірус був знайдений у клітинах стовбура мозку і в нейронах, які від них відходять. Такі спостереження медиків були опубліковані в журналі The Lancet.

Коронавірус здатний проникати в мозок людини: вчені поділилися спостереженнями за COVID-19 - today.ua

При цьому вчені з університетської клініки не зафіксували жодних ознак деструктивного впливу COVID-19 на мозок людини і, відповідно, на мозкову діяльність.

Коронавірус здатний проникати в мозок людини: вчені поділилися спостереженнями за COVID-19 Однак у більш ранніх висновках інших медиків повідомлялося, що коронавірус може мати негативний вплив на людський мозок. Зокрема, вчені з США стверджують, що COVID-19 обмежує подачу кисню до нейронів, що призводить до їхньохї загибелі. Крім цього, він знищує синапси - зв'язки між нервовими клітинами, що призводить до зниження швидкості їхньої взаємодії. Все це може завдати великої шкоди вищій нервовій діяльності людини.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Загалом, висновки німецьких учених виглядають якось симпатичніше.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Графіки не лише для світла: в українському місті воду даватимуть по годинам

Нагадаємо, вчені дійшли висновку, що в боротьбі з коронавірусом може посприяти проста і поки ще всім нам доступна за ціною квашена капуста. Мовляв, вона підвищує захисні сили організму, і підступному вірусу важче подолати імунний бар'єр.