Коронавірус - область ураження: учені назвали відстань, на яку летять краплі з COVID-19

Коронавірус із краплями відлітає від хворого зовсім не на два метри, як раніше вважали. Досі саме двометрова дистанція вважалася тим бар'єром, який підступний вірус не в силах подолати. Але, як з'ясували вчені, COVID-19 - ще той "стрибун у довжину", і заявлені раніше два метри для нього взагалі - не відстань.

Коронавірус - область ураження: учені назвали відстань, на яку летять краплі з COVID-19 - today.ua

Сінгапурські вчені з'ясували, що краплі з коронавірусом можуть відлітати від хворого на 6 і навіть більше метрів. Звичайно, при простому спілкуванні з коронавірусним хворим не всі краплі відлітають від нього на 6 метрів. Однак при кашлі краплі здатні подолати навіть більшу відстань.

"Результати досліджень показують, що одна крапля від кашлю розміром 100 мікрометрів може переміщатися на відстань до 6,6 метра при швидкості вітру 2 м / с", - пише видання mirror.

Коронавірус - область ураження: учені назвали відстань, на яку летять краплі з COVID-19 Причому люди, що знаходяться поруч із хворим на коронавірус, можуть від нього заразитися навіть у тому випадку, якщо краплі в повітрі випарувалися. Після випаровування залишається сам вірус в концентрованому вигляді, який легше вдихається та осідає у нижніх дихальних шляхах, відразу провокуючи пневмонію.

"Краплі, що випарувалися, стають аерозолями, які більш сприйнятливі до вдихання глибоко в легені, що викликає інфекцію в нижніх дихальних шляхах, ніж більші краплі, що не випарувалися", - говорить керівник групи дослідників Хун'їн Лі.

При цьому вчені не втомлюються повторювати, що найбільш ефективним методом запобігання хворобі є носіння маски.

Нагадаємо, медики розповіли рецепт чаю, який допоможе вберегти організм у сезон простудних захворювань. Він являє собою суміш ароматних спецій, які зміцнюють імунітет і стимулюють організм до опору респіраторних захворювань.