Головний санлікар Ляшко розповів про безкоштовну вакцину від коронавірусу

Україна, разом з іншими країнами, отримає безкоштовну вакцину від коронавірусу. Це стане можливим завдяки проекту ВООЗ, за яким міжнародна програма COVAX буде безплатно постачати вакциною багато держав, повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко у своєму Facebook.

Головний санлікар Ляшко розповів про безкоштовну вакцину від коронавірусу - today.ua

Зокрема, для України передбачено виділення 8 мільйонів безкоштовних доз високоефективної вакцини від CОVID-19. Правда, цими вісьмома мільйонами можна буде імунізувати лише 4 мільйони громадян, адже щеплення потрібно робити двічі, пояснив Ляшко.

"Близько 4 мільйонів громадян України зможуть вакцинуватися в першій половині 2021 за рахунок фінансової підтримки з боку міжнародних партнерів та урядів інших країн", - повідомляє головний санлікар.

Головний санлікар Ляшко розповів про безкоштовну вакцину від коронавірусу Медик також відповів на питання, яке хвилює багатьох: чи включений у перелік безкоштовних вакцин від COVAX препарат, розроблений американською компанією Moderna, який нібито при випробуваннях показав дуже високу (95%) ефективність. Медичний чиновник повідомив, що вакцина цієї фірми також входить до переліку безкоштовних препаратів, які розподілятимуть за програмою COVAX.

Ляшко також зазначив, що уряд робить ставку не тільки на безкоштовну імунізацію в рамках міжнародної програми, але й на інші джерела фінансування вакцинації. Зокрема, за рахунок закупівель з державного бюджету України. Хоча, на всіх бюджетних грошей також не вистачить.

При цьому вже зараз відомо, що вакцина від коронавірусу буде не дешевим "задоволенням". Так, вартість однієї дози препарату може доходити до 150 доларів. Тобто, на одну людину потрібно буде 300 доларів.