Російська влада не проти випробувати нову розробку вакцини від коронавірусу на українцях. Про це заявив глава Російського фонду прямих інвестицій Кирило Дмитрієв в ефірі телеканалу "Росія 24".
Йдеться не про вакцину "Спутник-V", раніше розроблену в РФ, а про зовсім новий препарат, розроблений на основі поєднання британсько-шведської вакцини компанії AstraZeneca з російським "Спутником".
До речі, і сам препарат "Спутник-V" досі не пройшов усіх необхідних клінічних випробувань. Однак, незважаючи на це, ним уже пованим ходом прищеплюють громадян РФ. Тепер же, розповів Дмитрієв, є домовленість компанії AstraZeneca із російськими розробниками щодо створення спільної вакцини на основі їхньої розробки і "Спутника".
Нібито в обох вакцин від коронавірусу взяли їхні кращі якості, з'єднавши їх в одному високоефективному препараті. Такий препарат вже створений, і 11 грудня AstraZeneca заявила, що готова випробувати цю спільну розробку на громадянах Росії. Але мабуть згодом творці вирішили, що випробовувати його можна і на українцях.
Популярні зараз
У США заявили, що Україні потрібно посилити мобілізацію чоловіків
У 2025 році у всіх українських школярів буде безкоштовне харчування
В Україні критично низький рівень народжуваності, - Жолнович
У Мережі показали інтер'єр концепту позашляховика Kraz Chumak
Так, глава ОПЗЖ Віктор Медведчук заявив, що компанія "Біолік" із Харкова нібито звернулася до Міністерства охорони здоров'я із заявою про дозвіл на реєстрацію "Спутника-V".
При цьому сам Кирило Дмитрієв в телеефірі підкреслив, що "вакцини - поза політикою".
Приблизно те ж саме раніше заявляв і президент Зеленський. Правда, не в настільки категоричній формі. Він сказав, що людям, які вмирають від коронавірусу, важко пояснити, чому їм не можна колоти "ворожу" вакцину, яка могла б їх врятувати. Інша річ, що мова повинна йти лише про перевірений препарат, який пройшов усі стадії випробувань.
При цьому голова комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Михайло Радуцький говорить, що йому нічого не відомо про заявку харківських виробників. Сама ж компанія "Біолік" говорить, що в неї є технічна можливість виробляти такі вакцини, однак лише ті, які пройшли в Україні державну реєстрацію.