Today.ua

Надмірна гігієна - шкода для організму: доктор пояснила, чому не варто щодня драїти себе мочалкою

Виявляється, щоденний гарячий душ із застосуванням мила, гелів і інших миючих засобів не менш шкідливий для організму, ніж нехтування правилами гігієни і звичка подовгу не митися. Про це написала в своєму Instagram лікар-ендокринолог Зухра Павлова.

Люди стали надто часто митися. І це зовсім не висновок комунальників, це - спостереження лікарів, пише доктор Павлова. Часте миття, як це не парадоксально, призводить до великого спектру шкірних захворювань. В останні роки у розвинених країнах спостерігається різкий сплеск шкірних захворювань, пов'язаних з ослабленням імунітету - таких, як псоріаз та екзема. Звичайно, можуть бути різні причини цих захворювань, однак зайве миття грає в цьому не останню роль.

Адже при щоденному (а дехто миється і по кілька разів на день) митті з різними миючими засобами та мочалками, абсолютно знищується захисний шар шкірного сала, який не дає нашому організму зневоднюватись. Крім того, вважає лікар, через часте миття шкіра не встигає виробляти вітамін D3, який життєво важливий для людського організму.

Багато консервантів, які додаються в засоби гігієни для їхнього тривалого зберігання, вбивають на тілі людини усе живе: і шкідливі мікроорганізми, і корисні бактерії, які створюють для людини захисний бар'єр від проникнення цих шкідливих мікроорганізмів.

Це аж ніяк не означає, що потрібно перестати митися. Митися і приймати душ потрібно щодня. Однак не варто щодень наносити на тіло миючі засоби і шкребти себе мочалкою. Якщо ви, звичайно, не працюєте в шахті.

Проте ці рекомендації неї стосуються миття рук. Їх-то якраз, за нинішньої пандемії, потрібно мити якомога частіше і завжди з милом .

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ