В Україні запрацювали інтернет-аптеки: купити ліки стало простіше

Вступив в дію закон, що дозволяє роздрібний продаж лікарських препаратів в інтернет-аптеках. Якщо продавець отримав відповідну ліцензію, то він на законних підставах має право реалізовувати медичну продукцію онлайн. При цьому, доставка замовлення може здійснюватися або кур'єром, або поштою.

В Україні запрацювали інтернет-аптеки: купити ліки стало простіше - today.ua

Відзначимо, що Верховна Рада України 17 вересня 2020 р прийняла закон № 904-IX, яким дозволяється продаж ліків інтернет-аптеками. Президент Володимир Зеленський підписав цей документ 12 жовтня. На наступний день він був опублікований в загальному доступі, а з 14 жовтня набуває чинності.

Відтепер, в якому б віддаленому районі ви не знаходилися, ви можете знайти в Мережі українську інтернет-аптеку, оформити замовлення на будь-які лікарські препарати і отримати їх в місцевому поштовому відділенні. На думку авторів закону, тепер покупка ліків стане простіше і набагато доступніше. Щоб придбати упаковку таблеток жителям сіл не доведеться їхати за десятки кілометрів до міста.В Україні запрацювали інтернет-аптеки: купити ліки стало простіше Варто підкреслити, що дозволена лише роздрібний продаж медичних препаратів, оптові закупівлі і раніше поза законом. Крім того, не можна купити онлайн ліки, які відпускаються тільки за рецептом лікаря, мають сильнодіючим ефектом або володіють отруйними, радіоактивними або імунобіологічними складовими.

Інтернет-аптекам заборонено продаж прекурсорів, психотропних і наркотичних речовин. За якість реалізованого товару відповідає продавець. До слова, почастішали факти продажу покупцям неякісних препаратів стали причиною заборони на роботу онлайн-аптек, введеного в 2011-му році українським Міністерством охорони здоров'я.

Нагадаємо, раніше в МОЗ розповіли подробиці масової вакцинації українців від коронавіруса. Коли і скільки доз вакцини отримає Україна від західних партнерів?