Українську вакцину від COVID-19 протестують на людях: до старту випробувань все вже готово

Вакцина від коронавірусної інфекції, що розроблена в Україні, вже пройшла етап випробувань на тваринах. За словами розробників, препарат показав відмінні результати. Наступним кроком буде випробування на людях. Коли почнуться клінічні дослідження на добровольцях?

Українську вакцину від COVID-19 протестують на людях: до старту випробувань все вже готово - today.ua

В інтерв'ю одному з українських видань професор, доктор медичних наук Михайло Фаворов, який брав участь в створенні вакцини від COVID-19, розповів, що найближчим часом стартує завершальний етап дослідження нового препарату.

«Якщо наші очікування збудуться, і дійсно обраний виробник буде готовий до виробництва за міжнародним стандартом - я думаю, що через три місяці ми отримаємо готовність для першої фази», - сказав Фаворов.Українську вакцину від COVID-19 протестують на людях: до старту випробувань все вже готово Як тільки будуть завершені переговори з керівництвом України про можливість почати випробування нової вакцини українського виробництва на людях, вся документація про розроблений препарат буде передана до Світової організації охорони здоров'я. Фаза клінічних випробувань вакцини буде проходити в кілька етапів, для цієї мети дослідники залучать добровольців. Тільки після цього можна буде робити висновки про ефективність вакцини і її безпеки для людини.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що розробники української вакцини проти COVID-19 представили препарат президенту країни Володимиру Зеленському. За словами творців, сироватка покаже свою ефективність не тільки проти коронавіруса, а й проти інших його форм, що утворюються в процесі мутацій.