Україна планує закупити вакцину від коронавірусу в Китаї

Масова вакцинація від коронавируса в Україні може стартувати вже в лютому 2021 року. Як повідомив голова МЗС країни Дмитро Кулеба, Пекін висловив готовність організувати поставки рятівного препарату для захисту громадян України від «уханьської інфекції».

Україна планує закупити вакцину від коронавірусу в Китаї - today.ua

Прямі переговори з китайською стороною щодо поставок вакцини від COVID-19 в Україні веде Міністерство охорони здоров'я. У той же час, Міністерство закордонних справ, як уточнив Дмитро Кулеба, займається забезпеченням «певних контактів» між МОЗ та керівництвом китайської компанії, яка виробляє препарат.

«... вони (Китай. - Прим.ред.) готові її постачати. Конкретною інформацією володіє Міністерство охорони здоров'я, ми якраз їм допомагаємо зараз, щоб відбулися певні контакти між представниками Міністерства охорони здоров'я і представниками компанії-виробника», - сказав дипломат в ефірі одного з українських телеканалів.

Україна планує закупити вакцину від коронавірусу в Китаї

Відзначимо, що паралельно Україна веде переговори про постачання вакцини від коронавіруса з Європейським союзом. Зокрема, раніше стало відомо, що посередником в організації перших партій препарату може виступити Польща.

Верховна Рада України виділила на закупівлю вакцини від COVID-19 1,4 мільярди гривень вже цього року. Відповідні поправки були внесені до Держбюджету 2020. У 2021 році на проведення масової вакцинації українців будуть виділені додаткові суми.

Нагадаємо, міністр охорони здоров'я України Максим Степанов назвав терміни початку масової вакцинації громадян країни від коронавіруса.