Поради травматологів допоможуть уникнути травм під час ожеледиці. В яких місцях слід бути особливо обережними, як правильно підібрати взуття та як переходити проїжджу частину по слизькому льоду?
Ожеледь - небезпечне явище, в результаті якого тисячі людей потрапляють до травмпунктів з травмами різного ступеня тяжкості. Щоб допомогти громадянам захистити себе і своє здоров'я в особливо небезпечні зимові періоди, травматологи дали ряд корисних порад.
Перш за все, слід розуміти, що найчастіше травми під час ожеледі люди отримують на сходинках власних будинків, переміщаючись по тротуарах і біля таких же зледенілих бордюрів, на проїжджій частині, коли переходять дорогу. З цієї причини медики рекомендують намагатися не виходити з дому, коли все навколо сковано льодом.
Якщо виникла гостра необхідність вийти на вулицю, тоді підбирайте взуття з рифленою підошвою, яка не ковзає. Ніяких підборів!
По слизьких доріжках ходите дрібними кроками, а коли піднімаєтеся на пагорб, переміщуйтеся боком, приставним кроком. Якщо лід дуже слизький, уявіть, що ви йдете на маленьких лижах, рухайтеся ніби ковзаючи, повільно, трохи зігнувши ноги в колінах.
Якщо відчуваєте, що втрачаєте контроль над ситуацією, постарайтеся присісти і рухатися в такому положенні, так ви точно не травмуєтеся. Під час падіння намагайтеся повернутися боком, не виставляйте руки вперед, це загрожує переломом променевої кістки. Спиною або обличчям вниз падати теж небезпечно.
Дуже обережно слід переходити дорогу, покриту кригою, навіть на зелене світло по «зебрі». Гальмівний шлях авто стає довшим, в будь-який момент машину може занести. Враховуйте це, коли ступаєте на пішохідний перехід, переконайтеся, що всі автомобілі зупинилися.
Зимовий верхній одяг купуйте зі світловідбиваючими нашивками, щоб у нічний час доби вас добре було видно на дорозі. Це теж дуже важливо!
Нагадаємо, раніше лікарі розповіли, як швидко знизити артеріальний тиск у домашніх умовах без ліків.