Супрун закликала всіх носити маски, навіть тих, хто вже перехворів на COVID-19

Чому люди, які вже перехворіли на коронавірус, зобов'язані носити захисну маску, розповіла колишня виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун. Екс-глава МОЗ закликає всюди, де це необхідно, носити маску всіх без винятку.

Супрун закликала всіх носити маски, навіть тих, хто вже перехворів на COVID-19 - today.ua

Уляна Супрун, діяльністю якої на посту в.о. міністра охорони здоров'я незадоволені більшість громадян України, включаючи високопоставлених політиків і чиновників, заявила, що носити маски під час епідемії коронавіруса зобов'язані абсолютно всі.

За словами екс-чиновниці, до носіння маски в громадських місцях повинен закликати кожну людину здоровий глузд і наукові дані, які є на сьогоднішній день. Крім того, ті, хто вже перехворів небезпечною інфекцією, повинні проявляти повагу до своїх співгромадян і не відмовлятися від засобів індивідуального захисту ні за яких обставин.

Вірус SARS-CoV-2, більш відомий як COVID-19, досі ще дуже мало вивчений, у вчених і лікарів немає повної впевненості, що у людей, які перехворіли на коронавірусну хворобу, виробляється до даної інфекції стійкий імунітет.

Супрун закликала всіх носити маски, навіть тих, хто вже перехворів на COVID-19 Ніхто не знає, наскільки довго зберігаються в організмі антитіла до COVID-19, чи можуть вони надійно захистити від повторного інфікування. Численні дослідження доводять, що 100-відсотково потужного імунітету проти коронавіруса в організмі не з'являється, антитіла можуть взагалі не виробитися, а можуть через кілька місяців зникнути.

«Поки даних немає, важливо продовжувати дотримуватися правил, зокрема носити маску, зберігати фізичну дистанцію і стежити за гігієною рук», - порекомендувала Уляна Супрун українцям.

Нагадаємо, раніше Уляна Супрун жорстко відреагувала на звинувачення в розвалі медичної системи України, назвавши нинішнє керівництво Міністерства охорони здоров'я «нахабами, брехунами і тупими».