Скоро світ повернеться до колишнього «докоронавірусного» життя: обнадійливі прогнози вірусологів

Залишилося потерпіти ще трохи. Зовсім скоро весь світ, Україна в тому числі, повернеться до нормального життя, яке була в «докоронавірусну епоху». Про це розповіли вірусологи.

Скоро світ повернеться до колишнього «докоронавірусного» життя: обнадійливі прогнози вірусологів - today.ua

Протиепідемічні заходи починають давати свої позитивні плоди. Збудник коронавирусной хвороби з розряду особливо небезпечних інфекцій поступово стає звичайним збудником ГРВІ, яких на сьогоднішній день близько двох сотень різновидів.

«Все вже звикли носити маски та дотримуватися дистанції - і це дуже добре. Ми з цим впораємося. Ще пройде зима, і далі весь світ буде повертатися до нормального життя. Цей збудник стане звичайним респіраторним збудником, яких ми знаємо близько 200. З цим будуть стикатися діти, а дорослі не будуть хворіти. Але треба ще дійти до цього», - пояснила вірусолог Алла Мироненко.Скоро світ повернеться до колишнього «докоронавірусного» життя: обнадійливі прогнози вірусологів Навіть якщо вакцина від Ковід-19 не буде винайдена, то і в цьому випадку, після того, як перехворіє близько 80 відсотків населення планети, сформується масовий імунітет. А це означає, що потреба в щепленні відпаде сама собою. Основними творцями імунного прошарку проти вірусного захворювання є діти і молодь. Вони переносять коронавірусну хворобу в більшості випадків безсимптомно. А ось літнім людям варто в цей небезпечний період поберегти себе.

Відзначимо, що раніше член оперативного штабу з протидії поширення коронавіруса в Україні Ольга Голубовська заявила, що наближається найважчий час для країни, коли кількість хворих буде жахливою.