Шмигаль зробив резонансну заяву: «Карантин триватиме ще дуже довго»

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль зробив заяву, яка шокувала більшість українців. За словами глави українського уряду, карантин в країні будуть продовжувати ще дуже довго.

Шмигаль зробив резонансну заяву: «Карантин триватиме ще дуже довго» - today.ua

У Парламенті вже на порядку денному стоїть питання про продовження карантинних протиепідемічних норм в Україні після 1 листопада 2020 року. В інтерв'ю The Page прем'єр-міністр пояснив, що хвиль епідемії коронавіруса в Україні може бути дуже багато. Вже зараз, вважає Денис Шмигаль, некоректно говорити про першу, другу або навіть десяту хвилі, оскільки небезпечна китайська інфекція з моменту потрапляння в країну, нікуди не поділася.

Головна надія зараз покладається на масову вакцинацію. «Ми очікуємо винахід вакцини. Сьогодні понад 160 вакцин в роботі в різних компаніях і країнах. З них понад 30 проходять фінальну стадію клінічних випробувань. За оцінками експертів, з лютого по травень з'являться комерційні партії перших вакцин і ефективних ліків», - пояснив Денис Шмигаль в інтерв'ю.

Український прем'єр додав, що на сьогоднішній день в Україні для лікування коронавірусної інфекції використовуються препарати власного виробництва. Лікарі вже мають певний досвід в терапії небезпечної хвороби, що дало можливість знизити кількість летальних випадків в цілому по країні. Шмигаль зробив резонансну заяву: «Карантин триватиме ще дуже довго» «На початку летальність була 3%, потім 2,5%, то зараз вже 2,2%. Вона продовжує зменшуватися. Це показник роботи наших лікарів, показник ефективності протоколів», - підкреслив глава уряду.

Що стосується продовження карантину в Україні, то Денис Шмигаль прогнозує напружений період у вересні-жовтні поточного року. «Тут важливо правильно підготувати медичну систему, лікарів, обладнання, лікарні, підвести кисень до ліжок. Це один з елементів сучасних протоколів лікування», - повідомив прем'єр про те, які підготовчі роботи до нового витка поширення коронавіруса ведуться на даний момент.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Україні готові повернути строгий карантин, щоб захистити медичну систему країни від кризи, що насувається.