Шкільні їдальні готуватимуть тільки корисну їжу: МОЗ переглянуло дитяче меню

У Міністерстві охорони здоров'я України вирішили впровадити в шкільних їдальнях загальносвітові тенденції. Тепер дітей не будуть годувати шкідливою їжею, блюда будуть виключно корисними і збалансованими. Про це попередив головний санлікар, заступник міністра охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Шкільні їдальні готуватимуть тільки корисну їжу: МОЗ переглянуло дитяче меню - today.ua

Санітарний лікар повідомив, що ковбасних виробів, включаючи сосиски, енергетичних і газованих напоїв та інших шкідливих продуктів в меню шкільних обідів більше не буде. Справа в тому, що українські діти, як і в усьому цивілізованому світі, стали менше рухатися і їсти більше шкідливої їжі. У зв'язку з чим, молоде покоління все частіше страждає від різних хвороб шлунково-кишкового тракту та опорно-рухового апарату.

У новій постанові від МОЗ про правила харчування для школярів зазначено, що з дитячого меню навчальних закладів повинні бути виключені продукти з технологічно обробленого м'яса і риби (ковбаса, напівфабрикати, консерви), енергетичні та солодкі газовані напої. Кількість борошняних і кондитерських виробів, а також дози цукру і солі значно обмежать.Шкільні їдальні готуватимуть тільки корисну їжу: МОЗ переглянуло дитяче меню Крім того, в МОЗ вирішили потурбуватися харчуванням дітей з особливими потребами в їжі. Таким чином, без шкоди для здоров'я діти, які страждають непереносимістю лактози і глютену, цукровий діабет, алергіки, теж зможуть смачно і ситно поїсти.

Нагадаємо, раніше в Міністерстві освіти і науки України розповіли, як будуть вчитися діти після закінчення осінніх канікул.