ПЛР-тести брешуть у 30% випадків: глава МОЗ розповів правду про діагностику коронавіруса

Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов ошелешив громадян країни офіційним визнанням, що ПЛР-тестування, яке застосовується для діагностики коронавіруса, насправді не є достовірним ...

ПЛР-тести брешуть у 30% випадків: глава МОЗ розповів правду про діагностику коронавіруса - today.ua

За словами глави МОЗ, дані статистики за кількістю випадків зараження Ковід-19, насправді досить приблизні, оскільки основний метод діагностики - ПЛР-тести, в тридцяти відсотках випадків просто брешуть. Залежно від особливостей організму людини і ряду інших чинників тестування нерідко отримується неправдива інформація.

«Це пов'язано з забором матеріалу, фізіологічними особливостями організму. Пов'язано, в тому числі з тим, де знаходиться вірус, коли беруть мазок для діагностики методом ПЛР», - пояснив Максим Степанов.ПЛР-тести брешуть у 30% випадків: глава МОЗ розповів правду про діагностику коронавіруса Крім того, міністр охорони здоров'я уточнив, що позитивний тест на коронавірус зовсім не означає, що людину повинні госпіталізувати. Лікування в умовах стаціонару необхідно тільки тим пацієнтам, у яких Ковід-19 протікає в дуже гострій формі або з'явилися ускладнення. В інших випадках призначається симптоматична терапія і самоізоляція до повного одужання.

Максим Степанов додав, що реальне число українців, які перехворіли на коронавірус, не відомо нікому, оскільки деякі хворіють безсимптомно, ще частина тих, що заразилися небезпечною інфекцією переносять хворобу вдома, як звичайну застуду, не звертаючись до лікарів і не проходячи ПЛР-тестування.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що президент Польщі Анджей Дуда захворів на коронавірус. Перед цим глава держави відвідував Україну.