При яких хворобах небезпечно робити щеплення від коронавіруса: рекомендації лікаря

Автор: Шевченко Лилия

Мільйони людей у всьому світі сподіваються, що незабаром буде винайдена ефективна вакцина проти коронавіруса. Це буде означати кінець нескінченної пандемії, карантину та самоізоляції. Однак, за словами лікарів, є категорії людей, яким новий препарат протипоказаний, їм доведеться захищатися за допомогою медичної маски і антисептиків.

При яких хворобах небезпечно робити щеплення від коронавіруса: рекомендації лікаря - today.ua

Імунологи кажуть, що захворювань, при яких небезпечно робити щеплення від коронавируса, насправді досить багато. Абсолютним протипоказанням є недуги, лікування яких проводиться за допомогою імунодепресивних препаратів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Протипоказанням до щепленні від COVID-19 лікарі-імунологи називають будь-які аутоімунні і запальні захворювання, системні захворювання крові, червоний вовчак, онкологію та ін. При яких хворобах небезпечно робити щеплення від коронавіруса: рекомендації лікаря Тільки досвідчений лікар здатний визначити, можна людині проводити вакцинацію від коронавируса чи ні. У кожному конкретному випадку фахівці повинні будуть зважити всі «за» і «проти», а потім прийняти рішення, наскільки доцільно пацієнту з перерахованими вище захворюваннями робити щеплення від смертельного вірусу. Адже головне завдання лікаря - не нашкодити своєму пацієнтові.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що знаменита фармацевтична компанія призупинила випробування нової вакцини від коронавіруса на фінальній стадії досліджень. Причина: один з добровольців захворів невідомою хворобою.

Популярні зараз

Німеччина відмовилася надавали винищувачі F-16 Україні: названо причину

Зеленський зробив заяву щодо “справедливого завершення“ війни з Росією

Генштаб ЗСУ відреагував на скандал із “обманом у рекрутингу“: офіційне роз'яснення

Графіки не лише для світла: в українському місті воду даватимуть по годинам