Схожий на COVID-19 грип обрушиться на Україну восени: вірусологи в жаху

Автор: Шевченко Лилия

Епідемія коронавируса в Україні найближчої осені 2020 нікуди не дінеться. Більш того, епідеміологічна ситуація буде багато в чому погіршуватися за рахунок інших штамів грипу. Так, вірусологи заявили, що очікують і бояться масових заражень вірусом грипу «Гонконг», який дуже схожий на COVID-19.

Схожий на COVID-19 грип обрушиться на Україну восени: вірусологи в жаху - today.ua

Восени і взимку 2020-2021 років до пандемії коронавируса в світі і в Україні зокрема додасться широке поширення нового штаму вірусу грипу. Погано те, стверджують вірусологи, що грип «Гонконг» багато в чому дуже схожий на коронавірус і не менш агресивний, ніж він. Вірус A / Hong Kong (H3N2) буде найстрашнішим з виявлених в останні роки штамів грипу. Цей вірус стане найнебезпечнішим в період осінь-зима поточного і наступного року. Схожий на COVID-19 грип обрушиться на Україну восени: вірусологи в жаху За даними зав. відділом респіраторних та інших вірусних інфекцій Інституту епідеміології та інфекційних хвороб в Україні Алли Мироненко, ВООЗ на 2020-2021 затвердили новий склад протигрипозної вакцини, в яку включили сироватку проти вірусів: A / Guangdong-Maonan (H1N1), A / Hong Kong (H3N2) , B / Washington (Victoria) і B / Phuket (Yamagata).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вірусологи не впевнені, що штами, які внесені в нову вакцину ВООЗ, співпадуть зі штамами вірусів грипу, які будуть циркулювати на території України в сезон спалахів респіраторних інфекцій. Але вони впевнені, що найнебезпечнішим для українців в найближчі місяці буде вірус A / Hong Kong (H3N2). ««Гонконг»- це те, що ми чекаємо і чого боїмося», - підкреслила вірусолог Алла Мироненко.

Нагадаємо, раніше відомий лікар і телеведучий Доктор Комаровський розповів, що щеплення від сезонних штамів грипу в деяких випадках може захистити і від коронавируса.

Популярні зараз

Тариф на світло в Україні зросте вдвічі: “Рішення дуже болюче“

В Україні у водіїв тепер частіше будуть перевіряти “автоцивілку“

В Україні злетіли ціни на землю: скільки коштує гектар

Верховна Рада ухвалила важливий закон, що стосується права громадян на землю