Якщо людина перехворіла коронавірусною хворобою, то це не означає, що тепер їй Ковід-19 не страшний. На території України циркулює кілька штамів, тому зараження може статися і в другий, і в третий раз ...
Як пояснила лікар-пульмонолог Світлана Гук, на сьогоднішній день в нашій країні зафіксовано вже кілька штамів коронавирусной інфекції, тому люди повинні після одужання від Ковід-19 продовжувати дотримуватися соціальної дистанції і носити маску.
У геномі коронавіруса міститься 30 тисяч нуклеотидів, випадкова зміна послідовностей амінокислот в ДНК Ковід-19 призводить до виникнення нового штаму. Про це лікар розповіла в інтерв'ю одному з українських видань. При цьому, складно передбачити наскільки новий штам коронавіруса буде агресивним, деякі мутації роблять вірус слабким, деякі, навпаки, вельми живучим і небезпечним. Цей процес нескінченний.
«Штамів багато, я вже хворіла COVID-19 двічі - з усіма ознаками, і між захворюваннями чотири місяці пройшло. Тобто це не той випадок, коли щось не дообследоваться і не долікували. Мабуть, другий раз (в жовтні) мені попався інший штам», - пояснила журналістам пульмонолог.
Популярні зараз
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9
Нагадаємо, раніше Володимир Зеленський звернувся до канцлера Німеччини за допомогою з отриманням вакцини від коронавіруса для України. Що відповіла Ангела Меркель?