План вакцинації від коронавірусу в Україні: хто і коли отримає вакцину

Вакцинація від коронавірусу в Україні відбудеться вже зовсім скоро. МОЗ назвало дати проведення масового захисту від нового вірусу і озвучило групи населення, які отримають довгоочікуване щеплення в першу чергу. Влада планує завершити поширення вакцини до весни 2022 року.

План вакцинації від коронавірусу в Україні: хто і коли отримає вакцину - today.ua

Стало відомо, що 22 грудня Міністерством охорони здоров'я України було затверджено план вакцинації населення від COVID-19 - нового вірусу, який царює по всьому світу. Хороші новини, особливо для людей, які перебувають в зоні ризику, підтвердив Центр громадського здоров'я.

Зазначається, що вакцинація буде добровільною. План вакцинації від коронавірусу в Україні: хто і коли отримає вакцину МОЗ планує провести цей процес в чотири етапи, який почнеться в січні 2021 року і завершиться в березні 2022 року.

В першу хвилю (січень-квітень 2021) вакцину отримають люди, які мають високі ризики інфікування коронавірусом, а так само ті, хто виконує критичні функції в боротьбі з поширенням вірусу.

У другу хвилю (квітень-червень 2021) потрапляють люди, які мають надзвичайно високий ризик інфікування, а також медпрацівники. План вакцинації від коронавірусу в Україні: хто і коли отримає вакцину Третя хвиля (червень-вересень 2021) торкнеться людей з високим ризиком зараження коронавірусом, і тих, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності країни.

У четверту хвилю (вересень 2021-березень 2022) потрапляють громадяни, які мають підвищений ризик інфікування коронавірусом, а також ті, хто виконує функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави. План вакцинації від коронавірусу в Україні: хто і коли отримає вакцину За цей час влада має намір провести вакцинацію не менше 20 мільйонів осіб - близько 50 відсотків українців. До того ж МОЗ зазначає, що план вакцинації може змінитися, в разі поширення пандемії.

Нагадаємо, експерт назвав вид тестів, які безпомилково діагностують новий штам СOVID-19.