Перелік безкоштовних послуг для пацієнтів з COVID-19: це важливо знати кожному громадянину України

Громадяни України повинні знати, що частину медичних послуг для пацієнтів з коронавірусом вже сплатила медустановам держава. З цієї причини, важливо знати, за що треба платити в лікарні, а за що ні.

Перелік безкоштовних послуг для пацієнтів з COVID-19: це важливо знати кожному громадянину України - today.ua

В Україні діє програма «Медгарант», в рамках якої за цілий ряд медичних послуг людям з підозрою або з діагнозом COVID-19 надаються абсолютно безкоштовно. Про це розповіли в Національній службі здоров'я України.

На безоплатній основі надається допомога сімейного лікаря, з яким укладена декларація. При появі симптомів грипу або ГРВІ слід дзвонити сімейному лікарю, він направить на адресу хворого мобільний бригаду для проведення ПЛР-тестування. За приїзд мобільної бригади теж не потрібно платити грошей.Перелік безкоштовних послуг для пацієнтів з COVID-19: це важливо знати кожному громадянину України Якщо симптоматика дуже важка, пацієнт знаходиться в критичному стані, у нього дуже висока температура тіла, утруднене дихання, то слід викликати по телефону 103 бригаду швидкої допомоги. Це теж безкоштовно.

У складних випадках коронавірусної хвороби людину госпіталізують, при цьому їй надають ряд послуг на безоплатній основі: діагностика COVID-19 (ПЛР-тест і інші методи обстеження); консультації всіх необхідних вузьких фахівців; меддопомогу відповідно до галузевих стандартів; кисневу підтримку, інтенсивну терапію і підключення до ШВЛ або ЕКМО; медикаментозну терапію і знеболення.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Україна входить в найважчий етап з розповсюдження коронавіруса. Про що попереджають лікарі?