Коли йти на пенсію корисно для здоров'я: несподівані висновки вчених

Автор: Шевченко Лилия

Група вчених з Упсальского університету (Швеція) вирішили дізнатися, як спосіб життя впливає на рівень захворюваності деменцією і на довголіття людини. Йдеться про літній і похилий вік. В результаті з'ясувалося, що держава, підвищуючи пенсійний вік оздоровлює націю ...

Коли йти на пенсію корисно для здоров'я: несподівані висновки вчених - today.ua

Шведські дослідники протягом 12 років вивчали спосіб життя і зміни у здоров'ї п'ятисот 70-річних чоловіків і жінок. Виявилося, що найдовше живуть і набагато краще себе почувають, зберігаючи ясність розуму, ті люди, які і в 80 років продовжують ходити на роботу.

Серед добровольців, які вийшли на заслужений відпочинок раніше, через кілька років значно підвищився відсоток захворювання деменцією. Крім того, набагато міцніше здоров'я виявилося у тих учасників експерименту, які вважають за краще здорове харчування і не зловживають вуглеводами в раціоні.

Коли йти на пенсію корисно для здоров'я: несподівані висновки вчених Так, через 12 років учасники експерименту пройшли обстеження, з них майже у півсотні була виявлена хвороба Альцгеймера і майже у 80 осіб - стареча деменція. Погіршення пам'яті, труднощі з промовою і порушення когнітивних функцій виявлено у 105 осіб.

Популярні зараз

Названо тарифи на газ з 1 травня: інформація від усіх постачальників

НБУ оголосив про масове закриття банківских відділень

У Нафтогазі зробили заяву з приводу масштабної аварії на газопроводі: що буде з постачанням газу

Українці зможуть повернути частину грошей, витрачених на оплату комунальних послуг

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, вчені з'ясували, що правильне харчування на 70 відсотків знижує ризик вікових хвороб. На здоров'я і довголіття також впливає активний спосіб життя, заняття улюбленою справою і збереження соціальних зв'язків. Як виявилося, працюючі пенсіонери зберігають ясний розум, відмінну пам'ять, хороший імунітет до самих похилого віку.

Нагадаємо, раніше вчені з'ясували, як коронавірус впливає на мозок людини. Дослідження показали несподівані результати.