Коли з'являються перші симптоми коронавіруса після контакту з інфікованою людиною

Інкубаційний період після зараження COVID-19 може тривати різний час, але в більшості випадків симптоми захворювання з'являються вже на четвертий-п'ятий день після контакту з хворою на коронавірус людиною. Про це розповів лікар-інфекціоніст однієї з українських державних клінік.

Коли з'являються перші симптоми коронавіруса після контакту з інфікованою людиною - today.ua

В цілому інкубаційний період, коли інфекція активно вражає організм, але при цьому ще немає ніяких зовнішніх ознак захворювання, зазвичай триває близько двох тижнів. Але перші симптоми у більшості інфікованих виявляються через 4-5 днів після контакту з джерелом COVID-19. Варто відзначити, що людина небезпечна для оточуючих, оскільки виділяє вірус у зовнішнє середовище, до 14 днів. Якраз, той самий безсимптомний інкубаційний період, коли хворий може і сам не підозрювати, що підхопив коронавірус.

Після 14 дня інфекція вже не виділяється назовні, зате пацієнт відзначає погіршення стану. Винятком з цього правила можуть бути тільки важкі випадки захворювання, коли до коронавірусної хвороби додається ще й бактеріальна пневмонія.

Коли з'являються перші симптоми коронавіруса після контакту з інфікованою людиною У зв'язку з цим, не можна здавати контрольний ПЛР-тест раніше, ніж через 14 днів після початку хвороби. В іншому випадку, тест покаже позитивний результат.

Нагадаємо, коронавірус за останню добу побив черговий антирекорд. Захворіли понад 7500 осіб. Ситуація розжарюється до межі ...