Як вилікувати кашель у дітей без ліків - поради доктора Комаровського

Український лікар-педіатр і телеведучий Євген Комаровський розповів, як без ліків вилікувати кашель у дітей. За словами медика, кашель - це всього лише симптом, лікувати його в принципі не має сенсу, терапії потребує хвороба, яка його викликала. Як же батьки без аптечних препаратів можуть позбавити малюка від кашлю?

Як вилікувати кашель у дітей без ліків - поради доктора Комаровського - today.ua

Доктор Комаровський запропонував усього лише два ефективних способу, за допомогою яких можна допомогти дитині впоратися з кашлем. Перше, що рекомендує вжити Євген Олегович, це оптимізувати мікроклімат в оселі, повітря повинне бути вологим і прохолодним. Для цього необхідно знизити температуру повітря шляхом провітрювання і прикручування інтенсивності опалення. Також потрібно включити зволожувач повітря або розкласти мокрі рушники на батареях централізованого опалення. Як вилікувати кашель у дітей без ліків - поради доктора Комаровського І друге: це вплив на реологію мокротиння, тобто забезпечити дитину великою кількістю гарячих напоїв, таким чином досягається в організмі надлишок рідини. Завдяки цьому слизова оболонка дихальних шляхів буде надійно захищена від пересихання, а мокрота стане більш вологою, вона буде легко відходити і откашливаться. За словами доктора Комаровського, люди, на жаль, схильні переоцінювати ефективність ліків, недооцінюючи при цьому важливість навколишнього середовища і пиття.

Нагадаємо, раніше Комаровський назвав нормальну температуру тіла для кожного віку. Як виявилося, це далеко не завжди 36,6 градусів.