Запаморочення і потемніння в очах при вставанні - ознака небезпечного захворювання: висновки вчених

Автор: Шевченко Лилия

Багато людей зауважують, що при спробі різко встати або піднятися, наприклад, зі стільця, на кілька секунд темніє в очах, з'являється запаморочення. Група західних вчених з'ясували, що подібні ознаки можуть бути передвісником важкого захворювання.

Запаморочення і потемніння в очах при вставанні - ознака небезпечного захворювання: висновки вчених - today.ua
Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Дослідження тривали 73 роки, в цілому в них взяли участь більше двох тисяч чоловік. В результаті з'ясувалося, що запаморочення і потемніння в очах при різкій зміні положення тіла свідчать про короткочасне падіння систолічного артеріального тиску. Дане явище, як з'ясували вчені, тісно пов'язане з нейродегенеративними процесами в організмі людини. Статтю з докладним описом ходу дослідження і висновки експертів опублікував науковий журнал Neurology.Запаморочення і потемніння в очах при вставанні - ознака небезпечного захворювання: висновки вчених «Протягом наступних 12 років учасників дослідження вивчали на предмет розвитку деменції. Це захворювання розвинулося у 22% учасників. У людей із систолічною ортостатичною гіпотензією ймовірність розвитку деменції була майже на 40% вище, ніж у людей з іншими видами гіпотензії або у тих, у яких проблеми з тиском відсутні. У період дослідження деменція розвинулася у 26% випробовуваних з СОГ (в 50 з 192 осіб з цим діагнозом). Між тим серед інших категорій тільки в 21% (412 з 1939 учасників дослідження)», - йдеться в статті авторів дослідження.

Нагадаємо, раніше медики назвали вітаміни та мікроелементи просто незамінні в осінній період. Правильне харчування врятує від осінньої депресії.

Популярні зараз

Тариф на світло в Україні зросте вдвічі: “Рішення дуже болюче“

В Україні у водіїв тепер частіше будуть перевіряти “автоцивілку“

В Україні злетіли ціни на землю: скільки коштує гектар

Українські артилеристи розповіли про ситуацію зі снарядами під Вовчанськом