Хворим на коронавірус українцям відмовляють у госпіталізації: «Лікарня - не санаторій»

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов роз'яснив українцям, чому лікарі відмовляються госпіталізувати більшість пацієнтів з підтвердженою коронавірусною хворобою. «Лікарня - це вам не санаторій», - стверджує глава МОЗ.

Хворим на коронавірус українцям відмовляють у госпіталізації: «Лікарня - не санаторій» - today.ua

Громадяни України настільки налякані смертоносною інфекцією, яка щодня забирає життя безлічі людей по всьому світу, що буквально вимагають покласти їх на лікування в лікарню, якщо ПЛР-тестування показало позитивний результат. Однак медики дуже багатьом пацієнтам відмовляють в госпіталізації і відправляють на лікування додому. Про причини такого стану справ розповів міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

За словами міністра, близько 80 відсотків українців переносять Ковід-19 в легкій формі, яка в принципі не потребує лікування в умовах стаціонару. Тоді як госпіталізація проводиться за медичними показаннями, якщо в домашніх умовах лікування неможливо. Справа в тому, що в будь-якій лікарні є так звана внутрішньолікарняна інфекція, для пацієнтів з ослабленою хворобою імунною системою вона небезпечна. З цієї причини, якщо немає гострої необхідності в госпіталізації, то від неї краще відмовитися. Хворим на коронавірус українцям відмовляють у госпіталізації: «Лікарня - не санаторій» «По-друге, лікарня - це не санаторій. Це має відбуватися виключно за показниками і за встановленим діагнозом лікарем і по його напрямку», - підкреслив глава МОЗ.

Пацієнтів з коронавірусом госпіталізують при важкій формі перебігу хвороби, якщо у них прискорене дихання, уповільнений пульс, є порушення свідомості. Також показано лікування в стаціонарі для тих, хто переносить Ковід-19 в середній формі, але є супутні хронічні хвороби.

Нагадаємо, раніше глава МОЗ розповів, чому в лікарнях не вистачає кисню для порятунку хворих на коронавірус пацієнтів.