Реалії коронавірусу: у Києві “швидка“ відмовляється брати важко хворих у лікарню – запис розмови

Автор: Марченко Любов

У Києві лікарні відмовляються брати хворих з підозрою на коронавірус – навіть якщо хвороба протікає у важкій формі. Щоб потрапити на рятівне ліжкомісце, треба мати лише підтверджений тестом COVID-19. Якщо ж результату тесту поки немає, швидка допомога відмовляється брати таких людей.

Реалії коронавірусу: у Києві “швидка“ відмовляється брати важко хворих у лікарню – запис розмови - today.ua

У Мережу потрапив шокуючий запис розмови сімейного лікаря із Софіївської Борщагівки  з диспетчером Київської обласної станції швидкої допомоги. Запис опублікували на сторінці Pavlovsky News у Facebook.

В опублікованому аудіозаписі сімейний лікар телефонує у швидку допомогу із вимогою забрати його пацієнта в лікарню. У пацієнта – двостороння пневмонія, підтверджена результатами КТ. У чоловіка вражено 70% легень, і вже спостерігається явна дихальна недостатність. Йому зробили тест на коронавірус. Однак досі результатів тесту немає, і тому діагноз на  COVID-19 поки офіційно не підтверджений. Але, як каже лікар, клінічна картина повністю вказує на те, що він "ковідний" хворий.

Проте для швидкої замало двосторонньої пневмонії. Диспетчерка каже лікареві, що таких хворих із пневмоніями дуже багато, і їх немає куди класти – відповідні відділення в лікарнях переповнені.

Популярні зараз

В Україні очікується масштабне підвищення заробітних плат

У Мінекономіки спрогнозували зростання курсу долара до 50 гривень

Верховна Рада знайшла додаткові підстави для припинення виплати пенсій

Греція остаточно відмовила у передачі систем Patriot Україні: названо причину

"То хай вмирає вдома? Я не знаю, що мені з ним робити. Він цілий день на телефоні, вже з ума сходить людина там насправді, бо немає куди його покласти", - у відчаї запитує лікар.

"Я розумію, що сходить, Мені хоч до себе додому їх вези, ви вірите?", - відповідає йому диспетчер і додає: - Ви лікуйте його на дому".

Далі диспетчерка каже, що якби в нього вже був підтверджений коронавірус, то його забрали б у лікарню, а для тих, у кого ця інфекція поки лабораторно не підтверджена, місць у лікарнях вже немає.

Із діалогу чути, що лікар вже не в меншому відчаї, ніж його пацієнт. Нарешті диспетчерка каже, що зараз телефонуватиме по лікарнях, аби спробувати знайти десь місце для цього пацієнта. Лікар її просить поквапитись, його пацієнт вже згоден на будь-яке ліжкомісце в якій завгодно лікарні.

"Я гарантії  ніякої дати не можу. Зараз буду пробувать до всіх звонить, може хто візьме", - каже диспетчер.

"Ви ж розуміє, що там не якась там маленька ділянка. Його треба десь класти", - переконує її сімейний лікар.

https://www.facebook.com/pavlovskynews/videos/1237233403285996

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас, не далі, як у пятницю, виступаючи у Верховній раді, міністр охорони здоровя Максим Степанов звітував, що в Україні вистачає ліжкомісць для хворих на COVID-19. Але, за словами очільника МОЗ, може не вистачити лікарів для допомоги таким хворим.

А тим часом, мер Тернополя Сергій Надал заявив, що його місто, яке потрапило до "червоної" зони, відмовляється виконувати жорсткі карантині вимоги. Про це він написав у своєму Facebook. Щоправда, аргументи тернопільського градоначальника трохи нелогічні. Він посилається на те, що центральна влада й сама не дотримувалась вимог карантину, а тому регіони також залишають за собою право чинити на власний розсуд.