МОЗ планує продовжити карантин в Україні до 31 грудня

В Україні вже кілька тижнів рекордно зростає кількість хворих на коронавірус. У зв'язку з цим МОЗ пропонує Верховній Раді продовжити адаптивний карантин, який діє до 31 жовтня, ще на два місяці - до 31 грудня 2020 року. Про це заявив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

МОЗ планує продовжити карантин в Україні до 31 грудня - today.ua

Він зазначив, що ситуація з епідемією коронавіруса в Україні "неспокійна", і з цим треба щось робити. Зокрема, серед нових обмежень хочуть заборонити роботу закладів громадського харчування до 22:00. Канікули для школярів розпочнуться на тиждень раніше, з 15 жовтня, і попередньо триватимуть до 30 жовтня. Не виключено, що якщо захворюваність не знизиться, то учні знову перейдуть на дистанційне навчання.

Вищим навчальним закладам рекомендовано перейти на дистанційну роботу з 15 жовтня по 15 листопада. Всіх студентів виселять з гуртожитків, повернувши їм гроші за оплату проживання.

МОЗ також хоче обмежити проведення масових заходів до 50 осіб в "зеленій зоні", і 20-30 осіб в "помаранчевій" і "жовтій", а в "червоній зоні" і зовсім заборонити такі заходи.МОЗ планує продовжити карантин в Україні до 31 грудня За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, на даний момент в українських лікарнях перебуває 20 тисяч пацієнтів, і ситуація наближається до критичної. На сьогоднішньому засіданні уряду, 13 жовтня, буде вирішуватися питання про подальші дії.

"Мова не йде про повний локдаун, тому що країна просто не витримає повного локдауна", - підкреслив міністр Степанов.

Нагадаємо, з 12 жовтня в Україні діє оновлене карантинне зонування. На фоні погіршення ситуації з коронавірусом, Київ перейшов в "помаранчеву" зону, а Канів і Суми опинилися в "червоній" зоні.

ДЖЕРЕЛОnv.ua