Медики розповіли, як коронавірус впливає на зуби: зламані щелепи і нестерпний біль

Наслідки коронавіруса для здоров'я людини досить згубні, так як вірус вражає не тільки легені, але і інші органи. Нещодавно медики прийшли до висновку, що СOVID-19 "вбиває" зуби. За спостереженнями дантиста з Нью-Йорка Тодда Бертмана, останнім часом ця проблема ускладнилася, а число хворих зі скаргами на зуби збільшилася.

Медики розповіли, як коронавірус впливає на зуби: зламані щелепи і нестерпний біль - today.ua

Одна з ознак стресу - скрегіт зубами. Така звичка може пошкодити або навіть зламати зуби. Американський медик пояснює, що рівень стресу серед населення під час пандемії підвищується, і ця емоція може мати серйозні стоматологічні наслідки. Він також підкреслив, що більшість його пацієнтів зі зламаними зубами скаржаться на головні болі і болі в щелепі. Це свідчить про зростання випадків стискання щелеп, скреготу зубами, спазмів м'язів, які виникають на фоні стресу. Медики розповіли, як коронавірус впливає на зуби: зламані щелепи і нестерпний біль Професор ендодонтії в Школі стоматології Вашингтонського університету Авіно Паранджпе додала, що під час пандемії СOVID-19 кількість скарг на зуби у пацієнтів збільшилася в середньому на 30-35%. Багато людей боятися йти зайвий раз до стоматолога, щоб не підхопити в кабінеті лікаря коронавірус. Однак, слід не забувати, що будь-яка інфекція в ротовій порожнині послаблює місцевий імунітет, а значить підвищується ризик захворіти будь-яким вірусним захворюванням. Здоров'я зубів і загальний стан здоров'я організму тісно пов'язані між собою, і цим не можна нехтувати.

Раніше вчені з Медичної школи Бостонського університету назвали фактор, який істотно знижує ризик померти від коронавіруса.

ДЖЕРЕЛОgolos.ua