Гарбуз - дуже корисний продукт, який містить велику кількість вітамінів А, С, Е, D, РР, К, групи B і рідкісний вітамін Т. Цей солодкий овоч допомагає прискорити процеси засвоєння їжі і нормалізувати метаболізм, позитивно впливає на шлунково-кишковий тракт і серцево-судинну систему. Однак, медики попереджають, що є захворювання, при яких вживання цього овоча може мати негативні наслідки. Давайте дізнаємося, кому і чому не можна їсти гарбуз.
Через великий вміст цукру гарбуз може бути небезпечний хворим на цукровий діабет, так як цукор з цього овоча розщеплюється дуже швидко і може спровокувати різкий стрибок глюкози в крові.
Сік сирого гарбуза протипоказано пити при гастриті зі зниженою кислотністю, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки. При таких станах шлунково-кишкового тракту сік цього овоча може бути подразником і спровокувати загострення хвороб.
Кому гарбуз корисний?
Дієтологи радять вживати гарбуз при туберкульозі, атеросклерозі, запорах, діабеті, подагрі, жовчнокам'яній хворобі. М'якоть гарбуза рекомендують вагітним і дітям. Відвар з гарбуза з додаванням меду допомагає при нервових розладах і безсонні.
Через вміст вітаміну T гарбуз перешкоджає накопиченню організмом жирових клітин, тому дієтологи рекомендують вживати гарбуз для врегулювання ваги. При гіпертонії цей овоч також дуже корисний через високий вміст калію.
Раніше повідомлялося, що напередодні Хеллоуїна ціни на гарбуз в Україні підскочили на третину.