Коронавірусом можна заразитися через очі: вчені приголомшили новим дослідженням

У список симптомів коронавіруса занесені проблеми з очима. Тому якщо у вас кон'юнктивіт, панікувати звичайно ж не варто, але не виключено, що так починається коронавірус. До такого висновку прийшли британські вчені, передає видання Express.

Коронавірусом можна заразитися через очі: вчені приголомшили новим дослідженням - today.ua

Як з'ясувалося, в першу чергу коронавірусна інфекція вражає легені, проте багато пацієнтів повідомляють про появу на початку хвороби проблем з очима, що дозволяє припустити можливість зараження не тільки повітряно-крапельним шляхом. Дихальні шляхи - не єдиний канал передачі інфекції. Деякі вчені вважають, що краплі мокротиння з ковід-частинками або інфіковані руки можуть також переносити патоген на кон'юнктиву ока. А далі інфекція поширюється й на інших потенційних жертв при контакті з ними.

Автори дослідження займалися тим, що простежували зв'язок між кон'юктивітом і коронавірусом, і прийшли до висновку, що дійсно кон'юнктивіт може бути одним із проявів COVID-19.Коронавірусом можна заразитися через очі: вчені приголомшили новим дослідженням

"Очі можна розглядати як потенційні "ворота" для проникнення вірусу в організм. Результати проведеного метааналізу показують, що кон'юнктивіт може бути ознакою інфекції COVID-19, пов'язаної з більш важкою формою захворювання", - йдеться в Express.

Головними симптомами кон'юктівіта є відчуття печіння і піску в очах, почервоніння очних білків, наявність гнійних виділень з одного або обох очей, свербіж і сльозоточивість.

Раніше екс-міністр охорони здоров'я Уляна Супрун розповіла, як можна швидко відновити втрачені нюх і смак після коронавіруса.

ДЖЕРЕЛОclutch.ua