Глава МОЗ Степанов звернувся до українців у зв'язку з другою хвилею коронавірусу: “У лікарнях стрімко заповнюються ліжка“

Глава МОЗ Максим Степанов записав звернення до українців та опублікував його в себе на Facebook. Міністр просить усіх співвітчизників зосередити зусилля на боротьбі з коронавірусом. Та оскільки ні ліків, ні вакцини від цієї недуги у світі ще немає, то єдине, що ми можемо реально протиставити хворобі - запобігти її поширенню.

Глава МОЗ Степанов звернувся до українців у зв'язку з другою хвилею коронавірусу: “У лікарнях стрімко заповнюються ліжка“  - today.ua

Ледь не щодня Україна б'є власні антирекорди із захворювання на COVID-19. Черговий було побито вчора. Добова статистика захворювань, як і передрікали ще на минулому тижні, вже перетнула п'ятитисячну позначку.

"Антирекорди майже щодня. У лікарнях стрімко заповнюються ліжка. Подібна ситуація була навесні в Іспанії та Італії… Всі ми бачили ті шокуючі  кадри", - нагадав міністр.

Цієї осені в Україні може повторитися той, італійський, сценарій. Нині ми до нього значно ближче, ніж були навесні. Друга хвиля коронавірусу набирає сили в усьому світі. Зараз деякі європейські країни знову йдуть на жорсткий карантин. Але в їхніх  економік і громадян є запас міцності, якого немає в України. Українці не можуть собі дозволити  знову йти на тотальну самоізоляцію, тому єдиний вихід – суворе дотримання карантинних норм.

"Я звертаюся до всіх громадян, незалежно від статусу або посади, закликаю всіх: носіть маски, дотримуйтесь соціальної дистанції, використовуйте антисептики та мийте руки. Ситуація серйозніша, ніж будь-коли з початку епідемії. На кону - ваше життя та життя ваших близьких", - попередив Максим Степанов.

Він також звернувся до совісті політиків, які зараз, напередодні виборів, в угоду своїм амбіціям, провокують велелюдні зібрання, влаштовуючи концерти або інші масові піар-акції.

"Краще б ви з таким ентузіазмом, з яким влаштовуєте багатотисячні концерти, інформували людей щодо правил безпеки та переймалися за їхнє здоров'я", - каже міністр.


Міністр закликав громадян підтримати медиків, які сьогодні цілодобово стоять на лінії фронту у війні з цією недугою. Їм не потрібні флешмоби, як це було популярно навесні. Їм просто треба бодай трішки менше роботи. Отже ми всі мусимо якомога довше залишатися здоровими, аби медицина не захлинулась остаточно. Адже тоді буде кепсько не лише їм, але й також нам усім.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський на своїй сторінці у Facebook розповів, що російський гарант Володимир Путін заявив про готовність РФ надати Україні свою вакцину від коронавірусу. Однак українські медики не довіряють розробленій в Росії вакцині. Тому ми будемо чекати, поки розроблять європейську.