Дієтологи назвали найкращий замінник цукру: корисно знати не тільки діабетикам

Цукор є калорійним продуктом, відмовитися від вживання якого вкрай складно. Однак, високе споживання цукру наносить шкоду нашому організму: призводить до порушення пам'яті, концентрації уваги, сприяє вимиванню з кісткової тканини кальцію, викликає дисбактеріоз, кандидоз, карієс, призводить до ожиріння. Відмовлятися від солодких продуктів не обов'язково, щоб зберегти своє здоров'я. Можна спробувати перейти на цукрозамінники, радять лікарі.

Дієтологи назвали найкращий замінник цукру: корисно знати не тільки діабетикам - today.ua

Експерт з правильного харчування та здорового способу життя, дієтолог Світлана Фус назвала замінник цукру, який не шкодить фігурі і до того ж є природним антиоксидантом. Це стевія - рослина з родини айстрових.

За словами дієтолога, стевія не підвищує рівень цукру в крові і не відображається на фігурі. Саме некалорійність стевії є її головною перевагою. При цьому навіть діабетики можуть дозволити собі додавати екстракт цієї рослини в готові страви, замінивши ним цукор.

Світлана Фус зазначає, що замінники цукру не позбавляють від тяги до солодкого, а навпаки, можуть підвищити її. Тому зловживати стевією також не варто. Для здоров'я в цілому корисніше вживати менше солодкого. Дієтологи назвали найкращий замінник цукру: корисно знати не тільки діабетикам

"Харчуйтеся повноцінно, тільки тоді можна позбутися нав'язливої думки про солодке", - сказала Фус.

Для здорової людини норма споживання цукру в день складає не більше 50-70 г, проте, багато хто з нас вживає не менше 100 г цукру, тим самим завдаючи шкоди своєму здоров'ю.

Раніше повідомлялося, від яких продуктів дієтологи рекомендують відмовитися вже сьогодні.

ДЖЕРЕЛОrbc.ua