Чим коронавірус небезпечний для чоловіків: вчені зробили нове відкриття

Коронавірус може знижувати сексуальний потяг чоловіків через зниження рівня тестостерону в їх організмі. Цей взаємозв'язок простежили турецькі вчені з Університету Мерсина, опублікувавши результати свого дослідження в журналі The Aging Male.

Чим коронавірус небезпечний для чоловіків: вчені зробили нове відкриття - today.ua

Проаналізувавши рівні статевого гормону у 200 чоловіків, які були госпіталізовані після виявлення COVID-19, у більшої половини з них (51%) вчені діагностували стан гіпогонадизму, при якому не виробляється достатня кількість тестостерону. В середньому рівень тестостерону учасників експерименту після зараження знизився на 30%, що не є добре.

В експерименті взяли участь 232 інфікованих коронавірусом чоловіків, серед яких були пацієнти інтенсивної терапії, безсимптомні пацієнти і ті, хто потребував стандартної стаціонарної допомоги. Після одужання докоронавірусний рівень тестостерону був виявлений лише у 24 учасників. Що цікаво, рівень загального тестостерону був значно нижче у групі інтенсивної терапії, ніж в групі стандартної терапії.

Серед чоловіків, які переносили вірус безсимптомно, дві третини повідомили про знижений статевий потяг, що є контрольною ознакою низького рівня тестостерону. За словами вчених, між важкою формою коронавіруса і низьким рівнем тестостерону існує прямий зв'язок, який вони і довели.

Ніхто у вітчизняних лікарнях не перевіряє у чоловіків рівень тестостерону під час госпіталізації та під час діагностики COVID-19. Якщо це зробити, то можна зібрати більш широку статистику, як імунна система чоловіків і статеві гормони пов'язані між собою.

Як відомо, тестостерон не тільки грає ключову роль у розвитку статевих органів і рості м'язів, а також регулює імунні реакції, включаючи боротьбу з вірусними інфекціями. Чим нижче рівень тестостерону, тим більше організм чоловіка схильний до вірусних захворювань.

Нагадаємо, раніше медики розповіли, як коронавірус впливає на здоров'я зубів.

ДЖЕРЕЛОobozrevatel.com