Today.ua

Чорний хліб може бути небезпечним для організму, - медики

Чорний хліб може становити небезпеку для організму. Він може різко підвищувати  рівень цукру у крові. Про таку властивість продукту розповів британський лікар-дієтолог Майкл Мослі, повідомляє видання express.

Звісно, цукор у крові людини – природне явище, але його надмірна концентрація може призвести до небезпечних і навіть незворотних процесів у нирках, очах, кровоносних судинах та у нервовій системі. Люди, хворі на цукровий діабет 2 типу, змушені до кінця життя притримуватись дієти, яка різко звужує коло продукті, що їм доступні. Адже саме раціон впливає на вміст цукру у крові. Діабетикам протипоказані продукти, що мають високий глікемічний індекс (ГІ). Такі продукти надмірно постачають організм вуглеводами, які швидко розщеплюються і різко підвищують вміст цукру у крові.

Одним з таких продуктів є білий хліб та взагалі випічка із пшеничного борошна високого ґатунку. Тому діабетикам нерідко рекомендують замінювати білий хліб чорним, у якого значно нижче ГІ, а отже, від його вживання цукор у крові не зростає так швидко, як від білого. Проте лікар Майкл Мослі вважає, що така порада в сучасних умовах не дуже слушна. Чорний хліб може становити для організму діабетика не меншу небезпеку, ніж білий. Справа – у сучасних технологіях, які використовуються при випічці хліба.

“Ви маєте бути обережні при покупці чорного хліба-деякі його види насправді являють собою замаскований білий хліб із доданими барвниками”, – розповів доктор Мослі.

Виявляється, багато того чорного хліба, що зараз продається у магазинах, насправді ніякий не чорний. Його таким роблять лише додані барвники та різноманітні харчові добавки. Вони, до речі, несуть додаткову небезпеку для діабетиків. Усі ці добавки також підвищують вміст цукру у крові.

Отже, для діабетиків найкращий вихід – взагалі відмовитись від вживання хліба – як білого, так і чорного, замінивши його кашами зі злаків. Зокрема, йдеться про жито, ячмінь, булгур, кіноа, бурий рис і, звісно, добре знану та багатьма улюблену гречку. Не зашкодять організму також бобові. Страви з цих продуктів містять у собі складні вуглеводні, які повільно розщеплюються в організмі та перешкоджають різким коливання цукру у крові.

Нагадаємо, лікарі також застерігають від надмірного вживання в їжу часнику. Виявляється, цей овоч, попри його беззастережну користь, може бути й шкідливими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ