Червоні фрукти та овочі корисні для чоловічого здоров'я: про що важливо знати

Чоловіче здоров'я залежить від багатьох факторів, в тому числі і від продуктів харчування у раціоні. Зокрема, чоловікам необхідно вживати якомога більше продуктів, що містять червоний пігмент лікопен. Він позитивно впливає на якість сперми і є потужним антиоксидантом.

Червоні фрукти та овочі корисні для чоловічого здоров'я: про що важливо знати - today.ua

Лікопен входить до складу томатів, червоного перцю, полуниці, кавунів, рожевих грейпфрутів та інших овочів і фруктів червоного відтінку.

Вчені провели дослідження, в якому взяли участь 56 чоловіків у віці від 19 до 30 років. Учасників експерименту розділили на дві групи. Протягом 12 тижнів одна група щодня приймала таблетку, яка містить 14 мг лактолікопена, комбінації лікопену і сироваткового білка, який сприяє всмоктуванню лікопену. Інша група приймала схоже плацебо.

У чоловіків брали аналізи крові і сперми на початку, у середині і в кінці дослідження. В учасників обох груп не спостерігалося жодних відмінностей у відсотку рухливих сперматозоїдів в спермі. Однак, у чоловіків, що приймали лікопен, спостерігалося на 40% збільшення швидкості сперматозоїдів, які просуваються вперед по прямій лінії або по великому колу, а також відсоток сперматозоїдів правильного розміру і форми. Звідси висновок, що лікопен дійсно покращує чоловіче здоров'я, але багато чоловіків про це навіть не здогадуються. Червоні фрукти та овочі корисні для чоловічого здоров'я: про що важливо знати Раніше повідомлялося, чому банани небезпечні для чоловічого здоров'я, і скільки бананів в день можна вживати здоровій людині.

ДЖЕРЕЛОhealth.24tv.ua